MÁJOVÝ KONCERT 2020S nově nastudovaným programem Májového koncertu 2020 s podtitulem Děvče jako růže předstoupí hudebníci před diváky v sobotu 2. května 2020 v 18 hodin tradičně v Masarykově kulturním domě v Mělníku. Umělecký vedoucí Dr. Josef Šebesta připravil program, který je tvořen dvěma částmi.

V první části zazní polky a valčíky, jež vznikly v meziválečném období 1918-1938 jako poetická a melodická oslava jarní přírody, lásky a také Máchovy básně - Máj (Ten večer májový, V máji, Tichá noc májová, Proč nezůstane slunce stát, Snubní prstýnek a další). Svým šarmem a zpěvem doprovodí Velký dechový orchestr Masarykova kulturního pěvecké trio Sestry Tuláčkovy.

Druhou část koncertu předznamenají citace Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka, v nichž se oba tvůrci české národní hudby vyznávají ze svého příklonu k dechové hudbě. V programu poté budou následovat dvě árie: Každý jen tu svou z opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta, a Ubohá Rusalko bledá z opery Rusalka Antonína Dvořáka. Za doprovodu VDO Mělník zazpívá sólista Opery Národního divadla v Praze František Zahradníček, jenž obě titulní úlohy ztvárňuje nejen na scéně Národního divadla v Praze, ale i dalších operních domů v ČR.

Pro milovníky pochodů zazní závěrem mimořádně náročná komposice absolventa mistrovské třídy Antonína Dvořáka na Pražské konservatoři (1891) Julia Fučíka Vjezd gladiátorů a zpívaný pochod Františka Kmocha Jarabáček.

Na diváky se těší a na koncertě je přivítají všichni členové Velkého dechového orchestru Masarykova kulturního domu v Mělníku 

VDO MĚLNÍK
Všechna práva vyhrazena 2017
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!