KONCERT V SENÁTU


V neděli 19. 5. reprezentoval Velký dechový orchestr město Mělník na V. ročníku Krojovaných slavností, které pořádala Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova.


 Orchestr se představil ve Valdštejnské zahradě v Praze.Mělničtí muzikanti hráli v Senátu


Náš Velký dechový orchestr 19. května 2019 tentokrát zamířil do Prahy. Měl tu čest zahajovat V. ročník Krojovaných slavností pořádaných Stálou komisí pro rozvoj venkova, které se odehrávaly v nádherném prostředí zahrady Valdštejnského paláce, sídla Senátu Parlamentu České republiky. Prostor perfektně akusticky vyvážené saly terreny se stal skvělým místem pro prezentaci tohoto významného mělnického souboru.


Pod taktovkou Josefa Šebesty zazněly skladby, které poutavě naplnily hodinový program zaštítěný senátorem Jiřím Voseckým. Ten naše muzikanty pozval na základě toho, že je slyšel při vystoupení v Byšicích 28. října 2018 při příležitosti oslav 100. výročí vzniku České republiky. Nezklamali ho a opět zaujali nejen ty posluchače, kteří koncert v Senátu přišli, ale přinutili zastavit a zaposlouchat se další náhodné návštěvníky těchto kouzelných prostor, především cizinců.
V prosluněnou májovou neděli se na pódiu představily také jiné soubory z Čech, Moravy a Slezska. Ten mělnický v prezentaci svého kraje v žádném případě nezůstal  pozadu a udělal svému městu a Kokořínsku opět to nejlepší jméno.


J. P. Nitra

FOTOGALERIE

VDO MĚLNÍK
Všechna práva vyhrazena 2017
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky